Щоб встояти

«Зодягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли встояти проти хитрощів диявола» Еф. 6:11
«Отже, улюблені… постарайтеся стати перед Ним незаплямованими і бездоганними у мирі» 2Петр. 3:14

На нашому тісному шляху зустрічається багато перепон, і ми долаємо їх з допомогою Божою. Ми маємо відвагу і надію спасіння, якщо «стоїмо» в належному стані перед Богом.
Людина, створена Богом, не знала зла. Перші люди не зодягалися і це їх зовсім не турбувало, їм ховати було нічого. А коли люди набули гріховної природи, то звернули увагу на свою наготу. І тоді Бог не лишив перших людей в цьому стані, але дав їм вихід і надію спасіння. Бог Сам зробив їм шкіряні одежі, покрив їхню наготу. Це прообраз того, що коли Бог і нині при покаянні народжує людину згори, Він зодягає її в одіж праведності. Світ зодягається в гріх, а діти Божі зодягнені Самим Богом у світлі одежі праведності.
Коли Давид виступив проти Голіафа, Саул намагався одягти його у свій одяг, але для Давида він був незручним, і Давид у ньому не міг не тільки протистояти ворогу, але й ходити (читай 1Сам. 17:38-39). Давид його скинув і зодягнув той одяг, в якому він не раз наслідував благословіння Боже. Давид прийняв належне рішення, зробив вірний крок, Бог вступив у його боротьбу і дав йому перемогу. Чи зміг би Давид перемогти Голіафа, будучи в чужій одежі? Ні, звичайно. Давид представ перед Голіафом у всеозброєнні Божому, а не в людському. І переміг!
Яку одіж пропонує Бог для вибраних своїх, і що для нас є всеозброєнням Божим? Ось воно: «…стійте, підперезавши стегна ваші правдою і зодягнувшись у броню праведності; і взувши ноги в готовність благовістити мир. А понад усе візьміть щит віри, яким зможете погасити всі вогненні стріли лукавого. І візьміть шолом спасіння, і меч духовний, яким є Слово Боже» (Еф. 6:14-17). Бог зодягає людину «у вісон чистий та світлий… — праведність святих» (Об. 19:8). А наявність Божого одягу і Божого всеозброєння — це наша перемога і застава нашого спасіння. Як Саул вважав одяг Давида непридатним для боротьби і для цього пропонував йому свої одежі, так люди світу вважають одежі праведності незручними і сороміцькими і намагаються зодягнути (на жаль, часто небезуспішно — ред.) дітей Божих у свою дійсно сороміцьку одіж, щоб нав’язати людині життя по плоті, а не по духу.
Давид не зміг вступити в бій з ворогом в чужому одязі — чи зможемо ми, живучи по плоті, перемогти гріх і досягнути Царства Божого? Нехай благословить нас Бог Своїми мудрістю і силою постійно перебувати в одязі, дарованому Ним у день нашого покаяння!

Сергій Золотой
Євангельський Голос 3/2009

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Понравилась публикация !? Хотите получать новые прямо в свой почтовый ящик ? Нет ничего проще !